Masáže

Klasická nebo sportovní masáž – techniku a intenzitu masáží volím vždy na základě domluvy s klientem a jeho aktuálních individuálních potřebách.

Masáž slouží k uvolnění svalového napětí a odbourání stresu z celého těla. Může být blahodárná pro fyzický stav klienta i pro jeho psychiku. Zpravidla však ke zbavení chronických bolestí jen masáž nestačí. Pro dlouhodobou pomoc je třeba najít příčinu potíží a zapojit do nápravy vhodné cvičení a aktivní odpočinek, případně masáž doplnit kineziotapingem.

masáž

Kineziotaping (tejpování)

Tato metoda je v současné době hojně využívaná fyzioterapeuty, maséry nebo ortopedickými odborníky.
Páska (tejp) je vyrobena ze 100% bavlny a má stejně elastické vlastnosti jako lidská kůže. V pohybu tedy nebrání jako jiné rigidní pásky, které mají za cíl spíše zpevnit či znehybnit kloub (forma ortézy). Lepidlo pásky by mělo být hypoalergenní, ale vždy raději doporučujeme přečíst si složení nebo informovat se u výrobce.

Mechanismus působení tejpovací pásky je založen na natažení (elasticitě) pásky, která způsobuje tah kůže v okolních svalech, a tím dochází k reflexnímu ovlivňování nejen kůže, ale i svalů v okolí přilepené pásky. Tejpy dráždí přes kůži příslušné části mozku. Ten vysílá zpět do dané oblasti více informací pro kontrolu, nápravu a stabilizaci.

Informace dostupné na: www.rehabilitace.info